ZASADY MĄDREGO ODCHUDZANIA

Szczupłe sylwetki modelek z okładek kolorowych magazynów przyciągają Twój wzrok i bezlitośnie przypominają o kolejnej nieudanej diecie? Marzysz o zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale zupełnie nie wiesz od czego zacząć i obawiasz się efektu jojo? Nie jesteś sama, bowiem wiele kobiet tak jak Ty, nie potrafi poradzić sobie z procesem odchudzania, który wcale nie jest lekki i przyjemny, o czym często się nie mówi. Jeśli więc po raz kolejny natknęłaś się na reklamę cudownego specyfiku na odchudzenie, dzięki któremu pożegnasz się ze znienawidzonymi fałdkami bez żadnego wysiłku, powiedz STOP! Aby tym razem Twój wysiłek okazał się efektywny, musisz zupełnie zmienić podejście do swojego ciała.

Dlatego też, jeśli wykluczyłaś już możliwość istnienia zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu Twojego organizmu, które mogłyby mieć wpływ na pojawienie się nadprogramowych kilogramów, zacznij od dokładnego planu a następnie przystąp do jego realizacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w opracowaniu diety, czy też masz sporo pytań dotyczących metabolizmu czy poprawnego komponowania posiłków na co dzień, zaufany dietetyk z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości. Zrób mały wywiad pośród swoich koleżanek –  może któraś z nich w niedalekiej przeszłości była w tym samym miejscu co Ty teraz.

RACJONALNE ODŻYWIANIE KONTRA DIETA

Na pozór te wyrazy wydają Ci się bez różnicy? Zapomnij o dietach głodówkach czy też popularnych planach żywieniowych opartych na wykluczaniu poszczególnych składników ze swojej codziennej diety (chyba, że masz ku temu medyczne powody a indywidualną dietę opracuje Ci specjalista). Coraz głośniej mówi się o tym, że nie istnieją diety cud, a jedynie racjonalne odżywianie oparte na świeżych półproduktach to Twoja droga do sukcesu. Zróżnicowane, zdrowe i odpowiednio zbilansowane pożywienie (zgodne z zaleconym planem żywieniowym) da Ci energię i siłę, aby wytrwać w postanowieniach i spróbować odstawić słodzone przekąski czy napoje.

O cukrach prostych w codziennie diecie wypowiedziało się już wielu specjalistów, dlatego też należy uważać na ich obecność pod każdą postacią. Ponad to, jeśli zadbasz o odpowiednią podaż składników odżywczych mniej będzie Cię ciągnęło do niezdrowych, kalorycznych przekąsek, które być może zawsze miałaś pod ręką na wypadek złego nastroju. Natomiast co zrobić, jeśli taka ochota najdzie nas w najmniej odpowiednim momencie, np.: po kłótni z przyjaciółką czy nieprzyjemnym dniu w pracy? Miej pod ręką suszone owoce, orzechy czy ulubione zdrowe przekąski, które zwykle sprawiają Ci przyjemność. Tym samym, możesz być sprytniejsza niż automatyczne odruchy Twojego organizmu.

SPORT TO ZDROWIE

Niby każdy to wie, ale nieco gorzej ma się sprawa z realizacją postanowień. Ile razy już obiecywałaś sobie, że od poniedziałku zaczniesz jeździć na rowerze lub zaczniesz znów biegać po okolicy? Jeśli obawiasz się, że pogoda znów pokrzyżuje Ci plany (wiadomo!), zaopatrz się wcześniej w nieprzemakalną odzież lub zaplanuj wcześniej wizytę w siłowni. Nic nie poprawia humoru w pochmurny dzień bardziej, niż świeża fala endorfin, która zaleje Cię po udanej aktywności fizycznej. Po za tym, jeśli miejsce będzie Ci się dobrze kojarzyć, istnieje możliwość, że chętniej do niego wrócisz w inny deszczowy dzień, lub po prostu wykupisz miesięczny karnej na regularne zajęcia. Pamiętaj jednak, że nic na siłę. Z regularnej aktywności czerp przyjemność i ciesz się z każdego postępu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here