JAK SCHUDNĄĆ BEZ EFEKTU JOJO

Dieta odchudzająca nie jedno ma oblicze, co łatwo zauważyć śledząc okładki popularnych czasopism przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli Twoim marzeniem jest założenie modnego stroju kąpielowego w tym sezonie, lecz żmudny proces zgubienia nadprogramowych kilogramów udało Ci się wdrożyć w życie dopiero w okolicach marca, to wyzwanie nie może zakończyć się powodzeniem. Bowiem w diecie odchudzającej nie chodzi jedynie o to, aby mierząc się i ważąc osiągać coraz mniejsze wartości. Efektywna dieta odchudzająca, dzięki której schudniesz bez efektu jojo, to głównie zmiana stylu życia i nawyków żywieniowych.JAK SCHUDNĄĆ BEZ EFEKTU JOJO

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA DROGĄ DO SUKCESU

Aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia warto w pierwszej kolejności udać się do dietetyka, który z pewnością doradzi w temacie wyboru odpowiedniej diety i wskaże na ewentualne problemy, które mogą się pojawić już w trakcie diety odchudzającej. Z pewnością nie raz spotkałaś się ze stanowiskiem, że aby utrzymać zadowalający efekt diety i ćwiczeń, musisz koniecznie trzymać się obranego kierunku i zasad, dzięki którym Twój metabolizm będzie pracował na zwiększonych obrotach. Dlatego też tak ważne jest, aby profil planu dietetycznego został indywidualnie dobrany do Twoich potrzeb a aktywność fizyczna, zaplanowana adekwatnie do Twoich zainteresowań.

Z pewnością niewiele wyjdzie z Twoich wysiłków, jeśli zostaną Ci narzucone cotygodniowe wyjścia na basen, a Ty niekomfortowo czujesz się w wodzie i nie za dobrze umiesz pływać. A może sama masz jakiś pomysł i od dawna chciałaś sprawdzić się w ćwiczeniach siłowych czy też coraz bardziej popularnych treningów Crossfit? Dobrym pomysłem może okazać się znalezienie dobrej siłowni w okolicy, z odpowiednio wykształconym trenerem personalnym. Warto skorzystać z jego doświadczenia i wiedzy, bowiem często tego typu współpraca okazała się kluczem do sukcesu niejednej, bardzo zmęczonej po treningu, ale zadowolonej z efektów klientki.AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA DROGĄ DO SUKCESU

ZDROWE ODŻYWIANIE BEZ TAJEMNIC

Regularne posiłki, obowiązkowe śniadanie i jak najwięcej czystej wody w codziennej diecie? Zdecydowanie tak, bowiem odpowiednio zbilansowane posiłki, bez próby oszukiwania głodu szybkimi przekąskami (bo przecież żyjemy w ciągłym pośpiechu) to naprawdę odpowiedni kierunek. Jeśli więc w swojej wyobraźni dopinasz się z powodzeniem w swoich ulubionych spodniach rurkach sprzed kilku lat, najlepiej zapomnij o gotowym, czyli poddanym wstępnej obróbce, jedzeniu.

Być może początkowo może wydać Ci się to czasochłonne, lecz dobrym pomysłem może okazać się komponowanie ulubionych, odpowiednio zbilansowanych zestawów śniadaniowych i obiadowych do pracy. Zwłaszcza wtedy, gdy spędzasz w niej większość dnia a w pobliżu nie znajdziesz innych lokali niż tych z jedzeniem typu fast food. Podczas posiłku staraj się dokładnie przeżuwać kęsy i jedz świadomie, bez notorycznego zerkania w ekran telefonu czy telewizora. Dieta bogata w wartości odżywcze i nieomijanie posiłków, to również mniejsze prawdopodobieństwo podjadania w ciągu dnia słodkich i niezdrowych przekąsek. Obawiasz się, że woda to kiepski sposób na gaszenie pragnienia i nie przepadasz za jej niewyraźnym smakiem nawet z dodatkiem cytryny lub mięty? Postaw na mniejsze zło i wybieraj domowe kompoty czy herbatę. Zapomnij jednak o wodach smakowych czy popularnych sokach z koncentratu. Jeśli lubisz soki, dopytaj swojego dietetyka jak często w ciągu dnia możesz je wypijać i dbaj o to, aby były świeżo wyciskane lub z domieszką wody.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here